Moszkvában megkezdődött a világbajnok-jelölti verseny második félideje, ellenkező színelosztással ismét megmérkőznek a nagymesterek. A nyolcadik fordulóban orosz és amerikai háziderbikre került sor. Fabiano Caruana megszerezte első győzelmét, Hikaru Nakamura harmadszor szenvedett vereséget. Az orosz rangadó döntetlennel ért véget, Szergej Karjakin kedvező állását elrontotta, majd Peter Szvidler nyerést hagyott ki. Másodszor is megosztozott a ponton az örmény Levon Aronjan és a holland Anish Giri. A két exvilágbajnok, a bolgár Veszelin Topalov és az indiai Viswanathan Anand ezúttal remizett. Karjakin és Aronjan félpontos előnnyel vezet Caruana és Anand előtt.

r08-01am

Az irányított sorsolásnak megfelelően másodszor láttunk orosz és amerikai háziderbiket. Az első félidőben Fabiano Caruana erejéből csak hét döntetlenre futotta, egyáltalán nem játszott meggyőzően, gondoljunk csak Peter Szvidler elleni szerencsés megmenekülésére. A spanyol megnyitás anti-berlini változatában csatázott Hikaru Nakamurával, és már korábban is játszott ötletének megfelelően hosszúra sáncolt. Mindketten megindították támadásukat, de Nakamura akciójának nem volt igazi célpontja, míg Caruana fenyegetései egyre erőteljesebbekké váltak. Nakamura helyzetét időzavar is nehezítette, nem talált védelmet, a 33. lépést követően feladásra kényszerült.

r08-02am

Nagy csatát hozott az orosz rangadó. Peter Szvidler eredetien kezelte az angol megnyitást, de a folytatást elvétette, Szergej Karjakin került előnybe. A holtversenyben éllovas Karjakin mohó volt, fölöslegesen ütötte világos h3 gyalogját, Szvidler ellenjátékot kapott. A játszma drámai fordulatot vett, Karjakin további bakijai után Szvidler nyerésre állt, de ezúttal sem tudta érvényesíteni esélyét, Szergej szerencsés megmenekülésének örülhetett, Peter az újabb elszalasztott lehetőség miatt bosszankodhatott.

r08-03am

Az örmény Levon Aronjan és a holland Anish Giri a 14. lépésig megismételték Zürichben látott partijukat. A mezőny legfiatalabb résztvevője nagy türelemmel játszotta a szemre hátrányosabb pozícióját, nyolcadik partija is döntetlennel ért véget.

r08-04am

Az exvilágbajnokok, a bolgár Veszelin Topalov és az indiai Viswanathan Anand második partija pontosztozkodással zárult. Topalov nem kockáztatott, három veresége túlzottan is meggyötörte őt, Anand a remivel Caruanával osztja a harmadik helyet, fél pont a hátrányuk Karjakin és Aronjan mögött.

A 8. forduló eredményei:Peter Szvidler (orosz, 2757) – Szergej Karjakin (orosz, 2760) döntetlen (Angol megnyitás, 50)
Fabiano Caruana (amerikai, 2794) – Hikaru Nakamura (amerikai, 2790) 1 – 0 (Spanyol megnyitás, 33)
Levon Aronjan (örmény, 2786) – Anish Giri (holland, 2793) döntetlen (Félszláv védelem, 42),
Veszelin Topalov (bolgár, 2780) – Viswanathan Anand (indiai, 2762) döntetlen (Vezércsel, 51)

1-2. Szergej Karjakin és Levon Aronjan 5 pont
3-4. Fabiano Caruana és Viswanathan Anand 4,5